Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
18 kwietnia 2023 roku w Pionkach został rozegrany turniej regionalny pod nazwą „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.
Turniej organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Generalnym Turnieju jest marka Tymbark. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12.
XII Gminny Konkurs Matematyczny
W dniu 19.04.2023 uczniowie: Paweł Figarski z kl. 8 oraz Martyna Konarska z kl.5 reprezentowali naszą szkołę w XII Gminnym Konkursie Matematycznym, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Mazowszanach.
Martyna Konarska zajęła III miejsce w kategorii klas 5-6.
"Dzień Ziemi" na świetlicy
Bądź eco zaopiekuj się planetą - "Dzień Ziemi" na świetlicy
„PALMA, PISANKA, KARTA z WIELKANOCY”
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Palma pisanka, karta z Wielkanocy” zorganizowany przez Dom Kultury „Borki” w Radomiu został rozstrzygnięty. Wśród wyróżnionych prac w kategorii PALMA znalazła się praca naszej uczennicy – Gabrysi Gronek z klasy V.
Serdecznie gratulujemy Gabrysi za talent i włożony wysiłek w wykonanie pracy.
Gminny Konkurs Ortograficzny
We wtorek 18 kwietnia 2023r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny „Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT”.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas młodszych - II i III szkół gminy Kowala. Uczniowie zmierzyli się z trudnościami ortograficznymi pokonując dyktando i inne potyczki ortograficzne.
Światowy Dzień Wody
122 marca na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Wody.
Uczennice klasy siódemej wzięły udział w konkursie przyrodniczym o wodzie, który został zorganizowany przez PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach. Nasze reprezentantki dzielnie walczyły pracując w zespole. Rozwiązywały "Wodny Quiz" i zespołowo pracowały na tabletach - rozwiązując krzyżówkę. Jury oceniło również przedmiot wykonany z butelki PET. Jak się okazało plastikowe butelki mogą znaleźć szerokie zastosowanie. Julia Bursa i Lena Gruszczyńska wykonały piękną opaskę do włosów a tym samym zajęły III miejsce.
StreetWorking
13 kwietnia gościliśmy w naszej szkole streetworkerów Caritas Diecezji Radomskiej. Prelekcja o charakterze profilaktyczno-wychowawczym miała na celu przybliżenie młodzieży charakteru pracy streetworkera. Wolontariusze poznali zasady i formy pomocy osobom, które znalazły się w kryzysie bezdomności.
Wiosna, wiosna ach to Ty...
Wiosenne prace artystczne w świetlicy
3
Badanie umiejętności cyfrowych
Postępująca transformacja cyfrowa sprawia, że umiejętności z obszaru TIK stają się coraz bardziej potrzebne. Już teraz wpływają na całe społeczeństwo i rynek pracy, dlatego ważne jest zadbanie o to, aby uczniowie byli dobrze przygotowani do zachodzących zmian. Centrum Transformacji Cyfrowej zachęca do udziału w organizowanym w naszym kraju przez Związek Cyfrowa Polska IT Fitness Test 2023, badaniu umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli. Test będzie dostępny pod adresem: www.itfitness.eu/pl.
Wesołych Świąt!
Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły składam najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa i mnóstwa wiosennego optymizmu. By nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, a czas wielkanocny utrzymał nasze marzenia w mocy.
Rozwój talentów w świetlicy
Świetlica to nie tylko miejsce do zabaw, ale przedewszytkim uczniowie mogą rozwijać tu swoje talenty i twórcze pomysły.
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024
Szanowni Rodzice!
13 marca rozpoczęła się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024.
Rodzice dzieci 5-letnich przyjętych do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023 do 8 marca 2023r. składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w szkole.
Kwesta Wolontariuszy
W ramach akcji "Pola nadziei" Nasi wolontariusze kwestowali przy kościele parafialnym. Zebrane pieniądze zostały przekazane dla hospicjum domowego, prowadzonego przez Caritas Diecezji Radomskiej. Każdy, kto złożył datek, otrzymywał żonkila lub żółty balonik.
Po Warszawie -patriotycznie i historycznie
1924 marca uczniowie klas 6, 7, 8 wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania był Sejm RP. Rejestracja gości i skomplikowane procedury bezpieczeństwa nieco wystraszyły wycieczkowiczów. Następnie po obejrzeniu makiety i wysłuchaniu o historii siedziby władzy ustawodawczej, uczniowie przeszli do najbardziej znanej sali w polskiej polityce – Sali Posiedzeń Sejmu. Widzieć takie miejsce na żywo, to coś zupełnie innego niż transmisje telewizyjne. Chciałoby się powiedzieć, że sala jest bardziej dostojna
i monumentalna. Odczuwało się w niej atmosferę czegoś reprezentacyjnego i doniosłego.
Na miejscu wszyscy wysłuchali krótkiego wykładu (okraszonego licznymi ciekawostkami
i anegdotami) pani przewodnik, a później zrobili pamiątkowe zdjęcia. W Hallu Głównym obejrzeliśmy znajdujące się tam tablice upamiętniające posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie II wojny światowej
Gość klasy 8
Uczniowie klasy 8 już niedługo będą musieli podjąć decyzję dotycząca wyboru szkoły dlatego zaprosiliśmy do nas nauczycielkę z Zespołu Szkół Ekonomicznych, która opowiedziała uczniom o profilach jakie znajdą w szkole średniej i zaprosiła na dni otwarte.
Paczka na Kresy
Nasi Wolontariusze prowadzą zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych
dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.Akcja prowadzona jest w miejscowym sklepie i potrwa do piątku.
Niezwykła lekcja muzyki, czyli Largo – Podróżująca Filharmonia w naszej szkole.
68 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole artystę i muzyka p. Marcina Jóźwika, który w ciekawy sposób zilustrował ruchem fragmenty muzyki. Tym razem przy akompaniamencie muzyki wybieraliśmy się w góry. Tam jako turyści przeżywaliśmy różne przygody. Wcieliliśmy się też w słynne pieski ratownicze - Bernardyny, aby pomóc zasypanym przez lawinę śnieżną.
Tydzień Języka Ojczystego
13Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. w celu ochrony różnorodności językowej, która jest elementem kultury każdego narodu.
W ramach obchodów tego święta w naszej szkole zorganizowany został Tydzień Języka Ojczystego, czyli języka polskiego. Nad przebiegiem projektu czuwały pani L. Rola-Kowalik, pani B. Wijata oraz p. U. Marecka.
Sukces w Gminnym Konkursie Naukowym
1 marca 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…. Polscy naukowcy”. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z terenu gminy Kowala, którzy mieli za zadanie wykonać plakat ukazujący polskiego naukowca (uczniowie klas V-VI) oraz wykonać prototyp wynalazku polskiego naukowca, techniką dowolną (uczniowie klas VII-VIII).
Godziny dzwonków
Czwartek 16.01.2025Tygodniowe menu
- Czwartek16. 01.
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 334042Aktualności
- Zaproszenie
- Międzynarodowy Konkurs-Kangur
- Ogłoszenie - obiady
- Jasełka bożonarodzeniowe
- Wesołych Świąt
- Świąteczna pomoc
- Widowisko „Dziady”
- Przygotowania do spektaklu
- Konkurs plastyczny i filmowy
- Warsztaty pełne magii
- Pomoc dla Seniorów
- Fascynujący świat lotnictwa we Flyport
- Zapraszamy!
- Dzień Życzliwości
- Nowości w bibliotece szkolnej
Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 334043